WTA Elite Trophy

ZHUHAI, CHINA – OCTOBER 23: Zhu Lin of China, Jelena Ostapenko of Latvia, Beatriz Haddad Maia of Brazil, Barbora Krejcikova of Czech Republic,Qinwen Zheng of China, Madison Keys of United States, Liudmila Samsonova, Magda Linette of Poland, Daria Kasatkina, Donna Vekic of Croatia,Caroline Garcia of France, Veronika Kudermetova attend the player’s party of the WTA Elite Trophy Zhuhai 2023 at Serensia Woods Hotel on October 23, 2023 in Zhuhai, China. (Photo by Fred Lee/Getty Images)

Magda Linette zakwalifikowała się do turnieju WTA Elite Trophy. WTA Elite Trophy to turniej tenisowy organizowany przez Women’s Tennis Association (WTA) dla zawodniczek, które nie zakwalifikowały się do WTA Finals, czyli zakończonych sezonów mistrzowskich WTA Tour. WTA Elite Trophy to wydarzenie związane z końcem sezonu tenisowego, które gromadzi najlepsze tenisistki, które nie zdobyły kwalifikacji na WTA Finals.

Oto kilka istotnych informacji na temat tego turnieju:

  1. Format: WTA Elite Trophy jest turniejem z udziałem singlistek, a uczestniczki są podzielone na grupy. Zawodniczki rywalizują w rundach grupowych, a zwycięzcy grup przechodzą do półfinałów, a następnie do finału.
  2. Kryteria kwalifikacji: Zawodniczki kwalifikują się do WTA Elite Trophy na podstawie swojego rankingu oraz osiągnięć w sezonie tenisowym. Zazwyczaj uczestniczą w nim zawodniczki, które znalazły się w okolicach miejsca 9-20 w rankingu WTA.
  3. Miejsce i termin: Miejsce organizacji turnieju może się zmieniać, ale często odbywał się on w chińskim mieście Zhuhai. Termin rozgrywek zazwyczaj przypada na listopad, tuż po zakończeniu WTA Finals.
  4. Nagrody i punkty rankingowe: WTA Elite Trophy oferuje zawodniczkom okazję do zdobycia cennych punktów rankingowych oraz znacznych nagród finansowych.
  5. Historia: Turniej WTA Elite Trophy został zainaugurowany w 2015 roku, jako kolejne wydarzenie kończące sezon tenisowy obok WTA Finals. Ma na celu uhonorowanie i nagrodzenie zawodniczek, które osiągnęły dobre wyniki w ciągu roku, ale nie zakwalifikowały się do głównego turnieju mistrzowskiego.

W turnieju Elite Trophy 12 zawodniczek zostało podzielonych na cztery grupy. Do półfinałów awansują tylko zwyciężczynie każdej z nich, a turniej potrwa od 24 do 29 października.

Magda Linette trafiła do grupy A, gdzie zmierzy się z najwyżej rozstawioną w chińskim Zhuhai Czeszką Barborą Krejcikovą. Jej rywalką będzie także Daria Kasatkina. Pierwszy pojedynek z Czeszką zaplanowano na wtorek.

WTA Elite Trophy stanowi doskonałą okazję dla tenisistek, aby zakończyć sezon na wysokim poziomie i przygotować się do kolejnego roku rywalizacji. Turniej ten przyciąga znakomite zawodniczki, co sprawia, że konkurencja jest bardzo zacięta, a kibice mogą cieszyć się wysokiej jakości tenisem.

📸 www.facebook.com/WTA

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czytaj więcej

Magda Linette w Sportowej Arenie

Po abdykacji Agnieszki Radwańskiej jest obecnie rakietą numer jeden w polskim kobiecym tenisie. Błysnęła już w 2006 roku,…
Czytaj więcej

Team Yonex

Welcome Yonex! I’m super happy that you have joined Joma and I 🙌 Galeria 📸 Monika Piecha