Azarenka vs. Linette | Round of 64 China Open 2023

Magda Linette pokonała faworyzowaną Wiktorię Azarenkę 5:7, 6:1. 6:2 i awansowała do drugiej rundy turnieju z cyklu WTA 1000 w Pekinie.

Pierwszy set zakończył się wynikiem 5:7 na korzyść Azarenki, która zdobyła go po zaciętej walce. Jednak Polka nie dała za wygraną i zdecydowanie podjęła rywalizację w kolejnych partiach. W drugim secie Linette odwróciła losy meczu, wygrywając go 6:1, i zademonstrowała swoje umiejętności i determinację. W decydującej trzeciej partii Linette kontynuowała swoją znakomitą grę, wygrywając ją 6:2.

To zwycięstwo było ogromnym sukcesem dla Magdy Linette. Pokonanie tak silnej i utytułowanej rywalki jak Azarenka było dowodem na jej potencjał i umiejętności. To także otworzyło przed nią drzwi do dalszej rywalizacji w turnieju WTA 1000 w Pekinie, dając nadzieję na osiągnięcie jeszcze większych sukcesów w przyszłości. Linette udowodniła, że jest gotowa stawić czoła najlepszym zawodniczkom na świecie i może być jednym z czołowych talentów polskiego tenisa.