Magda Linette odpada w II rundzie turnieju Internazionali BNL d’Italia

Magda Linette of Poland in action during her second-round match at the 2020 Internazionali BNL d’Italia WTA Premier 5 tennis tournament

Magda Linette na II rundzie zakończyła występ w turnieju WTA Premier 5 na kortach ziemnych w Rzymie. Przegrała w dwóch setach z Belgijką Elise Mertens 2:6, 4:6.

W II rundzie prestiżowego turnieju WTA Premier 5, rozgrywanego na kortach ziemnych w Rzymie, Magda Linette musiała uznać wyższość Elise Mertens. Polka przegrała z Belgijką w dwóch setach 2:6, 4:6, kończąc tym samym swój udział w Internazionali BNL d’Italia.

Mecz od początku układał się po myśli Mertens, która skutecznie kontrolowała grę, dominując w wymianach i zmuszając Linette do popełniania błędów. Belgijka zagrała bardzo solidnie zarówno w ofensywie, jak i defensywie, co przełożyło się na szybką wygraną w pierwszym secie 6:2.

Druga partia była bardziej wyrównana, a Polka zdołała poprawić swoją grę i nawiązać walkę. Linette zaprezentowała kilka udanych zagrań, ale ostatecznie nie była w stanie przełamać dobrze dysponowanej przeciwniczki. Mertens, dzięki świetnej grze na returnie oraz regularności w grze z głębi kortu, wygrała drugiego seta 6:4.

Mimo porażki w II rundzie, Linette może być zadowolona ze swojego występu w turnieju, biorąc pod uwagę trudne warunki gry na rzymskich kortach oraz silną stawkę rywalek. Belgijka, rozstawiona z numerem 14, była od początku faworytką spotkania i potwierdziła swoją wysoką formę, która pozwoliła jej awansować do kolejnych etapów turnieju.

Dla Magdy Linette, która od dłuższego czasu boryka się z problemami zdrowotnymi i zmienną formą, występ w Rzymie był szansą na przełamanie złej passy. Choć wynik meczu z Elise Mertens nie jest dla niej korzystny, to doświadczenie zdobyte w turniejach tej rangi z pewnością pomoże Polce w kolejnych startach.

Internazionali BNL d’Italia to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów w kalendarzu WTA, który co roku przyciąga czołówkę światowego tenisa. Dla Magdy Linette jest to kolejny krok w przygotowaniach do nadchodzącego French Open, gdzie będzie szukać szansy na poprawę wyników oraz nawiązanie walki z najlepszymi zawodniczkami na świecie.

Elise Mertens, po wygranej z Linette, awansowała do kolejnej rundy i z pewnością będzie liczyć się w dalszej fazie turnieju, walcząc o cenne punkty rankingowe oraz prestiżowy tytuł.