Magda Linette odpadła w drugiej rundzie turnieju WTA w Hua Hin

Magda Linette odpadła w drugiej rundzie turnieju WTA w Hua Hin, przegrywając z Rebeccą Sramkovą 6:7, 4:6. Polka, rozstawiona z numerem czwartym, była faworytką tego spotkania, jednak Słowaczka, mimo niższej pozycji w rankingu WTA (najwyżej była 89.), zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Sramkova, choć często nieregularna, tym razem wykazała się dużą determinacją i znakomitą formą.

Mecz był niezwykle zacięty, obfitując w długie wymiany i efektowne zagrania. Pierwszy set rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku, który był pełen emocji. Linette miała szansę na objęcie prowadzenia, gdy przy stanie 5:4 w tie-breaku po raz pierwszy znalazła się na czele. Niestety, Sramkova zachowała zimną krew, wygrywając kolejne trzy piłki i kończąc seta na swoją korzyść.

W drugiej partii Polka szybko straciła swoje podanie, co pozwoliło Słowaczce wyjść na prowadzenie 3:1. Linette jednak walczyła do końca, wyrównując na 3:3. W tym momencie mecz został przerwany z powodu deszczu. Po powrocie na kort Polka zdołała przełamać rywalkę, ale w końcówce to Sramkova okazała się skuteczniejsza, wygrywając 6:4 i eliminując Linette z turnieju.